poniedziałek, 6 lipiec 2020 r.
Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
   Sprawy OSP
 
 Liczba odwiedzin : 2800649

 

Tragiczne nurkowanie na Zakrzówku 2016-05-15
Zobacz zdjęcia (0)
W dniu 15.05.2016 o godz. 12.20 Służba dyżurna SKKM otrzymała informację, o braku kontaktu z jednym z nurków (z prywatnej grupy nurkowej) na akwenie Zakrzówek.
Na Teren dziaałń niezwłocznie zadysponowano:
GCBA-Rt 4/24 z JRG-2
SGRW-N z JRG4
GCBA-Rt z JRG-3
Oficera SKKM
Podczas rozpoznania ustalono, że pod wodą znajdowała się grupa trzech nurków. Dwóch z nich po wynurzeniu stwierdziło, że nie mają kontaktu z pozostałym pod wodą nurkiem. O fakcie tym poinformowali kierownika bazy nurkowej Kraken . Następnie zanurkowali w poszukiwaniu zaginionego mężczyzny.
Działania PSP polegały na ustaleniu obszaru akwenu, w którym odbywało się nurkowanie i obserwacji za pomocą lornetki tafli wody. Na miejsce przybył zastęp SRW z JRG 4. Na powierzchni wody zauważono nurka , który wzywał pomocy. Nurkowie PSP podpłynęli we wskazane miejsce łodzią. Otrzymali informację, że natrafił on na poszukiwanego mężczyznę znajdującego się na głębokości około 24 m. Nurek PSP zszedł we wskazane miejsce i wydobył nieprzytomnego mężczyznę znajdującego się na głębokości 24,5m. Mężczyznę łodzią przetransportowano na brzeg akwenu i przekazano obecnemu na miejscu ZRM, który prowadził jego reanimację krążeniowo-oddechową. Na miejsce przybył dodatkowy ZRM, który pomagał w prowadzonej RKO.
Po około godzinie lekarz obecny na miejscu zdarzenia stwierdził zgon o mężczyzny.

Zobacz zdjęcia (0)

 


Powrót do interwencji

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie
 Administracja