poniedziałek, 6 kwiecień 2020 r.

Wypadek w Rącznej 2016-06-04
W dniu 3 czerwca o godzinie 19.53 do SKKM w Krakowie dotarła informacja o wypadku samochodowym w miejscowości Rączna. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp z JRG 3, najbliższe jednostki OSP i Oficera Operacyjnego SKKM. Po przybyciu na miejsce pierwszego zastępu /OSP Rączna/ stwierdzono, że kierujący samochodem osobowym uderzył w przydrożną skarpę a następnie w drzewo. W samochodzie podróżowały dwie osoby /kierowca i jego dziesięcioletnia córka/. W chwili przybycia na miejsce obydwie osoby były już poza pojazdem. Równocześnie z pierwszym zastępem na miejsce przyjechała karetka pogotowia i ratownicy ZRM podjęli działania medyczne. Kierowca nie odniósł obrażeń natomiast po zbadaniu poszkodowanego dziecka ratownik podjął decyzje o zadysponowaniu śmigłowca LPR. Po przylocie śmigłowca na miejsce lekarz podjął decyzje o zabraniu poszkodowanej do szpitala. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia /miejsce odgrodzono pachołkami i zabezpieczono pojazdami pożarniczymi /, rozwinięciu linii gaśniczej, odłączeniu akumulatora. Strażacy kierowali ruchem oraz zabezpieczali miejsce lądowania śmigłowca LPR.
Po zakończeniu działań miejsce akcji przekazano Policji.