poniedziałek, 6 lipiec 2020 r.

Wielkie Drogi - śmiertelna ofiara wypadku samochodowego. 2016-06-25
W dniu 25.06 ok. godz. 06.15 do SKKM wpłynęło zgłoszenie z CPR-u o wypadku samochodowym. Niezwłoczznie na miejsce zdarzenia zadysponowano:
GBA-Rt, GCBA-Rt z JRG Skawina oraz Oficera Operacyjnego SKKM. Po przybyciu na miejsce zastano zderzenie samochodu osobowego Volkswagen Golf oraz samochodu ciężarowego DAF XF. Droga krajowa nr 44 była zablokowana. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia (samochody na sygnałach świetlnych, pachołki), odłączeniu przewodów akumulatora, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej za pomocą narzędzi hydraulicznych oraz udzieleniu pomocy medycznej osobie poszkodowanej. W trakcie prowadzenia oceny wstępnej przez ratownika(stabilizacja odcinka szyjnego kręgosłupa, udrażnianie dróg oddechowych, sprawdzenie funkcji życiowych ) opiekę nad poszkodowaną przejął przybyły na miejsce lekarz ZRM. Podjął on decyzję o transporcie poszkodowanej przy użyciu noszy typu deska do karetki. Na miejsce przybył Oficer Operacyjny i Policja.

Niestety lekarz ZRM stwierdził zgon osoby poszkodowanej w wypadku. Na miejsce przybył Prokurator . Po zakończeniu działań Biegłego Sądowego samochód ciężarowy odjechał we wskazane przez Policję miejsce. Jezdnię pozamiatano z pozostałości powypadkowych.

Na miejsce zdarzeniaprzybyły również z powiatu wadowickiego:
3 x GBA-Rt (JRG Wadowice, OSP Brzezinka)