wtorek, 12 listopad 2019 r.

Liczba odwiedzin : 2206269

Słomniki ul.Krakowska - zderzenie 3 pojazdów 2016-08-19
W dniu 19.08.2016 o godz.17.36 służba dyżurna SKKM otrzymała zgłoszenie o zderzeniu 3 pojazdów w miejscowości Słomniki przy ul.Krakowskiej 39.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowano:
2 x GBA-Rt z JRG-7, OSP Słomniki, OSP Miłocice, OSP Niedźwiedź, GBA-Rt, SSan z JRG-5, Oficera Operacyjnego SKKM.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia JOP zastały na miejscu kolizję trzech samochodów osobowych oraz ZRM udzielający pomocy poszkodowanym. Wraz z zastępami straży pożarnej przybyły na miejsce dodatkowe załogi ZRM. Działania JOP polegały na zabezpieczenia miejsca zdarzenia pojazdami pożarniczymi i pachołkami następnie odłączono akumulatory w uszkodzonych pojazdach oraz posypano rozlane płyny eksploatacyjne sorbentem.
Podczas działań zablokowany był pas ruchu w kierunku Warszawy w związku z tym kierowano ruchem samochodów wahadłowo. Osoby biorące udział w zdarzeniu a nie będące w karetkach (12 osób) zgromadzono na podwórku posesji i sprawiono im namiot oraz ławeczki - byli pod opieką kierownika zespołu ZRM . W międzyczasie przygotowano lądowisko dla LPR na pobliskim polu. Po przybyciu LPR przetransportowano poszkodowanego (chłopiec 13 lat - pasażer samochodu Mercedes Vito) wraz z ZRM do śmigłowca LPR-u, które zabrało go do Szpitala w Prokocimiu. Trzy osoby poszkodowane z samochodu Honda Accord (w tym dwoje dzieci - chłopiec lat 7 i dziewczynka lat 9 - zostały zabrane przez zespoły ZRM do szpitala.
Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez policję samochody zostały usunięte na boczną drogę następnie usunięto z jezdni pozostałości po kolizji. Na tym działania zakończono.