wtorek, 19 listopad 2019 r.

Waganowice - wypadek busa 2016-09-20
W dniu 20.09 ok. 18.50 do SKKM wpłynęło zgłoszenie o wypadku busa, który wpadł do przydrożnego rowu.
Na miejsce zadysponowano:
2 x GBA Rt z JRG-7, OSP Waganowice, 2 x OSP Słomniki, OSP Prandocin, Oficera Operacyjnego.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono wypadek samochodu osobowego Ford Transit. Teren działań zabezpieczono, odłączono akumulator w uszkodzonym pojeździe. W wyniku wypadku poszkodowanych zostało 7 osób (5 mężczyzn i 2 kobiety), ruch został kierowany wahadłowo. Zespoły ratownictwa medycznego będące na miejscu akcji opatrywały 7 osób rannych. Do jednej z nich ZRM podjął decyzję o zadysponowaniu LPR'u, który lądował na boisku sportowym w miejscowości Prandocin. Zastęp z OSP Prandocin miał na zadanie zabezpieczenie i oświetlenie miejsca lądowania śmigłowca. Działania ratowników polegały na transporcie poszkodowanych do karetek pogotowia, które następnie przetransportowały 1 osobę do śmigłowca LPR a 6 osób do Szpitala. Po udzieleniu pomocy medycznej poszkodowanym zorganizowano oświetlenie miejsca zdarzenia dla czynności prowadzonych przez policję. Samochód przekazano właścicielowi.