czwartek, 14 listopad 2019 r.

Bębło DK 94 - wypdek trzech pojazdów 2016-10-01
W dniu 01.10.2016 ok godz. 10.15 SKKM w Krakowie otrzymało zgłoszenie o zderzeniu samochodów na drodze krajowej nr DK 94 w miejscowości Bebło/Czajowice.

Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano:
GBA-Rt z JRG-5, OSP Bębło, OSP Czajowice, OSP Biały Kościół, OSP Wielka Wieś oraz Oficera Operacyjnego SKKM.

Po przybyciu na miejsce stwierdzono wypadek z udziałem trzech pojazdów tj. dwa osobowe i jeden ciężarowy. W zdarzeniu zostało rannych sześć osób w tym jedno dziecko. Osoby podróżujące opuściły samochody bez pomocy służb ratowniczych. Działania OSP i PSP: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatorów w pojazdach osobowych. Przybyłe na miejsce cztery ZRM udzieliły pomocy poszkodowanym a wezwany przez ZRM śmigłowiec udzielił pomocy medycznej kierowcy Forda i zabrał go do szpitala. Pozostałe pięć poszkodowanych osób także zostały odtransportowane do szpitali. Ford Focus został usunięty z jezdni na pobocze innej drogi, Opel Corsa został zabrany przez pomoc drogową a samochód ciężarowy Scania odjechał z miejsca wypadku bez udziału pomocy drogowej. Rozlane płyny eksploatacyjne na drodze poddano sorbcji a rozbite części samochodowe usunięto z jezdni. W trakcie działań ratowniczych zamknięto na pewien czas ruch na drodze, później wprowadzono ruch wahadłowy a po wszystkich czynnościach prowadzonych i zakończonych przez ZRM, Straż Pożarną i Policję przywrócono właściwy ruch na drodze.