czwartek, 21 listopad 2019 r.

Wypadek z tramwajem ul. Mogilska 2016-10-03
W dniu 3 października o godz.18:38 Dyżurny Operacyjny otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego z tramwajem w Krakowie ul. Mogilska. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej oraz Oficera Operacyjnego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, iż na ul Mogilskiej doszło do zderzenia samochodu osobowego z tramwajem. Po rozpoznaniu okazało się, że samochód został zaklinowany pomiędzy wagonem, a słupem trakcyjnym. Osoby które podróżowały samochodem w tym dwoje dzieci wyszły z samochodu o własnych siłach i przebywały na poboczu jezdni, a pasażerowie z tramwaju rozeszli się. Przybyły na miejsce ZRM przebadał osoby poszkodowane i uznał że nie wymagają one dalszej hospitalizacji . Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w uszkodzonym samochodzie. Po zakończeniu czynności przez Policję zaklinowany samochód wyciągnięto na pas jezdni odblokowując ruch tramwajowy. Uszkodzony pojazd przekazano właścicielowi. Na tym działania zakończono przekazując miejsce zdarzenia Policji.

RW