wtorek, 12 listopad 2019 r.

Liczba odwiedzin : 2206666

Pożar domu jednorodzinnego w Dojazdowie 2016-10-28
W dniu dzisiejszym tuż przed godziną 10.00 do SK KM PSP w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze na poddaszu domu jednorodzinnego w miejscowości Dojazdów. Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG 7, JRG SA, Oficera Operacyjnego KM oraz OSP Łuczyce.
Po przybyciu na miejsce, pierwszych zastępów zastano rozwinięty pożar poddasza, a od będących na miejscu osób uzyskano informację, że na poddaszu znajduje się jedna osoba. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu mediów i podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu do wnętrza płonącego budynku z jednoczesnym przeszukiwaniem pomieszczeń. W trakcie przeszukiwania poddasza znaleziono nieprzytomnego mężczyznę, którego natychmiast wyniesiono z budynku i przekazana będącemu na miejscu Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Zespół pogotowia ratunkowego przystąpił do resuscytacji poszkodowanego i po kilkunastu minutach udało się przywrócić mu funkcje życiowe.
W działaniach brały udział:
- GBA, GCBA z JRG SA PSP Kraków
- GBA, SCD-37 z JRG 7 KM PSP Kraków
- GCBA z OSP Łuczyce
- Oficer Operacyjny KM PSP Kraków.
Na miejsce przybył również Z-ca Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie bryg. Krzysztof Mendak, oraz Naczelnik Wydziału Operacyjno – Szkoleniowego mł.bryg. Arkadiusz Kielin.