czwartek, 14 listopad 2019 r.

Skrzeszowice - poszkodowane dziecko w wypadku. 2016-11-22
W dniu 22 listopada 2016 o godzinie 10.23 SKKM w Krakowie otrzymało zgłoszenie o wypadku w m. Skrzeszowice. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano zastępy z JRG 7 oraz najbliższe OSP. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono wypadek drogowy z udziałem samochodu Renault oraz autobusu miejskiego Solaris. W wyniku zdarzenia obrażenia ciała (głowa) doznało dziecko podróżujące w foteliku na tylnym siedzeniu samochodu osobowego oraz prowadząca pojazd. W autobusie podróżował tylko kierowca, który nie doznał obrażeń. Miejsce zdarzenia zabezpieczono pojazdami pożarniczymi oraz zamknięto ruch w obu kierunkach. Poszkodowanym pierwszej pomocy udzielił ZRM przybył na miejsce przed jednostkami Straży Pożarnej. Decyzja koordynatora medycznego ZRM na miejsce wezwano LPR. W uszkodzonym samochodzie odłączono akumulator. Zabezpieczono miejsce lądowania śmigłowca LPR. Zorganizowano objazd wokół zamkniętego odcinka drogi. Poszkodowani zostali zabrani z miejsca zdarzenia do szpitali. Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez Policję samochód osobowy zepchnięto na pobocze drogi i przekazano protokołem Policji. Autobus zjechał na pobocze o własnych siłach - przekazano protokołem kierowcy.
W działania udział brało JRG 7 oraz OSP Skrzeszowice, Łososkowice, Goszcza .
AK