czwartek, 14 listopad 2019 r.

Wpadek w Przegini Duchownej 2016-11-29
W dniu 29 listopada o godz. 8:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu czołowym 2 samochodów osobowych w miejscowości Przeginia Duchowna na drodze 780 w stronę Alwerni . Dyżurny Operacyjny niezwłocznie zadysponował do zdarzenia 2 zastępy z JRG3, Dowódcę JRG-3 oraz OSP Czułówek i Przeginie Duchowną. O zdarzeniu poinformowano także Pogotowie Ratunkowe i Policję. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów z OSP okazało się, że na skrzyżowaniu drogi doszło do zderzenia 2 samochodów osobowych. w których jechało w sumie 7 osób. W jednym z pojazdów zakleszczone były 2 osoby pozostałe osoby opuściły pojazd o własnych siłach. Strażacy z OSP Przeginia Duchowna, OSP Czułówek, zabezpieczyły miejsce zdarzenia samochodem pożarniczym i pachołkami ostrzegawczymi, przystąpiły do sprawiania sprzętu hydraulicznego, zabezpieczenia medycznego poszkodowanych, oraz uwolnienia osób zakleszczonych . Po przybyciu zastępów PSP wycięto całkowicie dach samochodu co umożliwiło wydobycie poszkodowanego siedzącego na tylnej kanapie, który został zabrany do szpitala przez jeden z ZRM. Równocześnie przy użyciu rozpieracza kolumnowego została rozepchnięta deska rozdzielcza, która klinowała nogi drugiego poszkodowanego. Po rozepchnięciu deski poszkodowany został ułożony na deskę i wydobyty z pojazdu. Został zabrany do szpitala przez przybyły międzyczasie Zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Podczas zdarzenia na drodze 780 prowadzono ruch wahadłowy.
Po zakończeniu czynności przez Policję z jezdni usunięto przy użyciu sorbentu plamę po rozlanym oleju silnikowym oraz rozbite szkła i plastikowe elementy karoserii. Rozbite samochody zabrane zostały przez przybyłe pomoce drogowe. Okoliczności wypadku wyjaśnia Policjia. Na tym działania zakończono.