piątek, 22 listopad 2019 r.

Pożar poddasza w Modlnicy 2016-12-03
W dniu 2 grudnia br. o godzinie 23:45 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Krakowie wpłynęło zgłoszenie, że pali się poddasze w domu jednorodzinnym w miejscowości Modlnica. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano 3 zastępy z JRG 5, 4 zastępy OSP oraz Oficera Operacyjnego KM PSP Kraków. Po przyjeździe na miejsce pierwszych zastępów zastano pożar poddasza w budynku jednorodzinnym, mieszkańcy znajdowali się na zewnątrz. Ogień i dym wydostawał się na zewnątrz.Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Po przeprowadzeniu rozpoznania wstępnego stwierdzono, że pożar znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie komina, pali się ocieplenie, poszycie i fragment więźby dachowej. Właściciel budynku potwierdził, iż w obiekcie nie ma osób poszkodowanych . Wydano polecenie odłączenia dopływu energii elektrycznej oraz podania 2 prądów wody w natarciu na palące się poszycie dachowe budynku. Następnie jeden z prądów gaśniczych został wprowadzony do środka budynku przez drzwi wejściowe po schodach na dach. W środku poddasza pożaru nie stwierdzono. Ogień znajdował się tylko na poszyciu konstrukcji dachowej. Pożar został szybko zlokalizowany i ugaszony. Na miejsce zdarzenia przybyła Policja oraz Pogotowie Ratunkowe. Nikt z poszkodowanych ie wymagał hospitalizacji. Po ugaszeniu pożaru i zakończeniu działań, miejsce zdarzenia przekazano właścicielowi nieruchomości. Na tym działania zakończono.