czwartek, 21 listopad 2019 r.

Liczba odwiedzin : 2220342

Groźny wypadek drogowy na ul. Wielickiej w Krakowie 2006-04-11
W wyniku nie zachowania szczególnej ostrożności przez kierowcę autobusu na śliskiej nawierzchni doszło do wypadku drogowego. Autobus jadący z Krakowa do Sanoka uderzył w tył samochodu cysterny przeznaczonej do przewozu gazu propan - butan. W momencie wypadku w zbiorniku cysterny (poj. 24000 l) znajdowało się tylko ok. 300 l gazu). W wyniku uderzenia rannych zostało 8-miu pasażerów autobusu, którzy zostali odwiezieni do krakowskich szpitali. Zniszczeniu uległ przedni pas autobusu, który wbił się w tylny zderzak i zaczep samochodu cysterny. Na szczęście nie doszło do uszkodzenia poszycia zbiornika cysterny ani żadnego z zaworów, co nie doprowadziło do zagrożenia wybuchem. Uszkodzone pojazdy zostały odholowane za pomocą specjalistycznego samochodu ratownictwa technicznego.