czwartek, 21 listopad 2019 r.

Wypadek na drodze S7 w miejscowości Gaj 2016-12-20
W dniu 20.12.2016r. o godz. 12:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku 5 pojazdów na drodze S7 (zakopianka) w miejscowości Gaj. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano 2 zastępy z JRG Skawina, 1 zastęp SCRt z JRG2, OSP Mogilany oraz Oficera SKKM. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu sytuacji ustalono, że zderzyły się 4 samochody - 2 osobowe oraz 2 samochody ciężarowe. W zdarzeniu brała także udział piesza, która przed przybyciem zastępów PSP została przeniesiona do karetki pogotowia. Ponadto w jednym z samochodów ciężarowych przebywał zakleszczony kierowca, nad którym opiekę sprawował ZRM. Strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia poprzez ustawienie samochodów pożarniczych na sygnałach świetlnych, ustawieniu pachołków ostrzegawczych. Równocześnie w tym samym czasie za pomocą specjalistycznego sprzętu hydraulicznego przystąpiono, do wykonania dostępu do osoby poszkodowanej poprzez odchylenie kabiny kierowcy przy użyciu rozpieraka kolumnowego i przekazaniu poszkodowanego do karetki pogotowia. Strażacy odłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach, udrożnili drogę przez posprzątanie pozostałości po zdarzeniu oraz dokonano neutralizacji substancji ropopochodnych. Podczas działań droga S7 była zablokowana w obu kierunkach a utrudnienia trwały ponad 2 godziny. Po zakończeniu działań ratowniczych miejsce zdarzenia przekazano Policji, która wyjaśnia okoliczności wypadku. Na tym działania zakończono.

RW