poniedziałek, 6 lipiec 2020 r.

Wyjazd SGPR do powiatu nowotarskiego 2016-12-29
W dniu 28.12.2016 około godziny 00:50 SKKW zadysponowało Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo Ratowniczą Kraków 5 do miejscowości Jabłonka (powiat Nowy Targ) do stabilizacji uszkodzonej po wybuchu gazu konstrukcji domu jednorodzinnego. SGPR Kraków 5 w sile 4 zastępów (12 ratowników) udała się na miejsce pojazdami: GBART2,5/24, SRt Star, SCKw Man, SLRr zabierając ze sobą sprzęt do poszukiwania osób zasypanych (m. inn. kamerę wziernikową, geofon oraz sprzęt do stabilizacji uszkodzonych konstrukcji). Po przybyciu ma miejsce zdarzenia ustalono, że osoba poszkodowana została zabrana przez ZRM do szpitala a powstały pożar w wyniku wybuchu gazu został ugaszony. KDR z JRG Nowy Targ przekazał informację, że w wyniku zdarzenia ustalono, że nie ma więcej osób poszkodowanych. Działania SGPR polegały na stabilizacji uszkodzonej w wyniku wybuchu części więźby dachowej, która mogła ulec zawaleniu.
Zdjęcia: https://www.facebook.com/JRG5Krakow/photos/?tab=album&album_id=1141933312591106