piątek, 22 listopad 2019 r.

Mężczyzna wpadł do rz.Wisła po załamaniu się lodu 2017-01-08
W dniu 08.01.2017 r. około godz. 10.15 do SKKM wpłynęła informacja o topiącym się mężczyźnie w rzece Wisła w okolicach Klasztoru Opactwa Benedyktynów w Tyńcu.

Na miejsce niezwłocznie zadysponowano:

GBA-Rt, GCBA-Rt z łodzią z JRG Skawina,
SRW + łodź z JRG-4
OSP Tyniec, OSP Liszki, OSP Kryspinów, OSP Kryspinów.
SLRR Oficer Operacyjny SKKM

W związku z trudnymi warunkami terenowymi oraz atmosferycznymi (-18 st C), pierwsze przybyłe zastępy straży pożarnej w celu dotarcia do poszkodowanego pokonały pieszo około 400 m.

W trakcie rozpoznania ustalono, że w wodzie około 7 m od brzegu znajduje się nieprzytomny człowiek, pod którym załamał się lód. Działania straży pożarnej polegały na dotarciu zabezpieczonego na lince ratowniczej ratownika do poszkodowanego, którego wydobyto na brzeg.
Po stwierdzeniu braku czynności życiowych rozpoczęto resuscytacje do czasu przybycia na miejsce zdarzenia ratowników z Pogotowia Ratunkowego. W związku z bardzo niską temperaturą powietrza podjęto decyzje o ewakuacji poszkodowanego za pomocą terenowego samochodu straży pożarnej do karetki Pogotowia Ratunkowego, która nie mogła dotrzeć do miejsca zdarzenia.

KS, PŚ