wtorek, 12 listopad 2019 r.

Liczba odwiedzin : 2206402

Tragiczny pożar mieszkania - Kraków os. Centrum A 2017-01-15
W dniu 14.01.2017 do SKKM Kraków wpłynęło około godz. 20:54 zgłoszenie o pożarze mieszkania w Krakowie os. Centrum A. Do działań zadysponowane były trzy zastępy z JRG SA, oraz przedysponowano z innego zdarzenia Oficera Operacyjnego Miasta. W chwili przybycia zastępów PSP mieszkanie na drugim piętrze w całości objęte było pożarem. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu (jeden po klatce schodowej, drugi natomiast od zewnątrz mieszkania). W celu oddymienia klatki schodowej przed wejściem do niej ustawiono wentylator. W wyniku pożaru śmierć poniosły dwie osoby oraz z budynku ewakuowano mieszkańców. Klatkę schodową oraz mieszkania skontrolowano pod kątem występowania tlenku węgla. Działania zakończono około godziny 0:30.
W działaniach udział brało:
JRG SA – 4 zastępy
JRG 4 – 1 zastęp
Na miejscu działań obecni byli: Komendant Miejski, Oficer Operacyjny SKKW i SKKM, Naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego, Zastępca Dowódcy JRG SA.