czwartek, 9 lipiec 2020 r.
Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
   Sprawy OSP
 
 Liczba odwiedzin : 2805685

 

Pożar nieużytkowanego lokalu gastronomicznego przy ul. Bieńczyckiej w Krakowie 2017-02-02
Zobacz zdjęcia (2)
W dniu 01.02. 2017 o godzinie 17.32 do SKKM w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze nieużytkowanego lokalu gastronomicznego. Niezwłocznie na miejsce zadysponowano 2 zastępy gaśnicze z JRG SA. Po przybyciu na miejsce ustalono, że pożarem objęty jest cały parterowy budynek, o konstrukcji stalowej, obudowany płytami OSB, deskami oraz plastikowymi panelami o wymiarach 8x4 m. Na miejsce pożaru został zadysponowany również Oficer Operacyjny.
Działania PSP w pierwszej fazie akcji polegały na zabezpieczeniu terenu akcji i podaniu trzech prądów wody - dwóch w natarciu na palący się obiekt, a trzeciego w obronie na stojące obok bilbordy reklamowe i sąsiednie obiekty.
Następnie oświetlono teren akcji i wykonano dostęp do wnętrza budynku. Przybyli na miejsce pracownicy Pogotowia Energetycznego odłączyli napięcie w budynku i bilbordach reklamowych.
Podczas działań obecni na miejscu strażnicy miejscy poinformowali ratowników o możliwości przebywania w budynku osób bezdomnych. Niezwłocznie, po ugaszeniu płomieni i częściowym oddymieniu budynku oraz upewnieniu się, że budynek nie ulegnie zawaleniu, wprowadzono do wnętrza rotę ratowników w sprzęcie ODO, którzy przeszukali obiekt nie stwierdzając obecności ludzi. Na miejsce zadysponowano drabinę mechaniczną, w celu usunięcia z budynku pokrycia dachowego. W wyniku pożaru spaleniu uległ w całości budynek usługowy i częściowo bilbord reklamowy.
KRP
Zobacz zdjęcia (2)

 


Powrót do interwencji

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie
 Administracja