środa, 13 listopad 2019 r.

Liczba odwiedzin : 2208868

Człowiek w szybie wentylacyjnym Kraków ul. Sienkiewicza 2017-02-18
W dniu 18.02.2017r. o godzinie 00:22 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o osobie, która wpadła do szybu wentylacyjnego w jednej z kamienic w Krakowie przy ul. Sienkiewicza. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowano 2 zastępy PSP z JRG-3, Oficera Operacyjnego oraz Pogotowie Ratunkowe i Policję. Po przybyciu na miejsce jednostek i rozpoznaniu ustalono, iż osoba poszkodowana (mężczyzna ok 25 lat) spadła z 6 pietra na poziom piwnicy w szybie wentylacyjnym . Z osobą poszkodowaną udało się nawiązać kontakt wzrokowy i słowny. Równocześnie ustalono, iż dostęp do poszkodowanego jest możliwy przez okienka w łazience prowadzące do szybu. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, a następnie technikami wysokościowymi opuszczono ratownika liną, który dostał się do szybu poprzez okienko z 1 piętra (stanowisko do opuszczania zbudowano i obsługiwano z 5 piętra). Po dotarciu do poszkodowanego przeprowadzono badanie urazowe, nie stwierdzono urazów poza otarciami ręki. Poszkodowanemu założono kołnierz ortopedyczny oraz uprząż ewakuacyjną. Następnie wyciągnięto go z szybu i przekazano ZRM, który był cały czas na miejscu. Na miejsce zdarzenia przybyła również Policja, która wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia.