poniedziałek, 6 lipiec 2020 r.

Niebezpieczny wypadek w Nowej Górze. 2017-03-01
W dniu 1 marca, około godz. 7:25 SKKM w Krakowie przyjęło zgłoszenie o wypadku samochodowym, do którego doszło w miejscowości Nowa Góra. Bezzwłocznie zaalarmowano najbliższe jednostki OSP oraz JRG-3. Po przybyciu na miejsce akcji pierwszego zastępu i rozpoznaniu sytuacji stwierdzono, że wypadkowi uległ samochód osobowy uderzając czołowo w przydrożne drzewo a kierowca był uwięziony w środku. Za pomocą pojazdów pożarniczych zabezpieczono miejsce akcji. Ruch na drodze na czas trwania akcji został całkowicie zablokowany. Ratownicy weszli do wnętrza pojazdu aby ocenić stan poszkodowanego (przytomny, złamanie otwarte lewego uda, prawdopodobne liczne obrażenia wewnętrzne) oraz unieruchomili kręgosłup w odcinku szyjnym. Równocześnie z pierwszymi zastępami PSP na miejsce dojechał ZRM i przejął koordynację medyczną. Za pomocą urządzeń hydraulicznych usunięto lewe drzwi, dach oraz odciągnięto kolumnę kierowniczą. ZRM zaopatrzył medycznie poszkodowanego, tamując krwotok ze złamania otwartego i podając tlen. Następnie wydobyto poszkodowanego na deskę ortopedyczną i przekazano do uprzednio wezwanego LPR. Po zakończeniu czynności prowadzonych przez Policję wyciągnięto pojazd z rowu i udzielono pomocy w załadunku na lawetę.