wtorek, 19 listopad 2019 r.

Czubrowice - ofiary tlenku węgla. 2017-03-06
W dniu 06.03. ok. godz. 9.00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego wpłynęła informacja z CPRu: "POMIAR CO!!!!!!! ZGŁASZAJĄCA ZNALAZŁA W MIESZKANIU TRZY NIEŻYWE OSOBY (MAŻ, ŻONA I ZNAJOMY)."

Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp z JRG 5 wraz z Dowódcą JRG oraz OSP Czubrowice, OSP Przeginia.

Po przybyciu pierwszego zastępu z OSP Przeginia na miejscu obecny był już ZRM. Ratownik medyczny obecny na miejscu poinformował, że własnym czujnikiem CO sprawdzili pomieszczenie na obecność tlenku węgla - wynik do 25 ppm - oraz poinformował, że wewnątrz znajdują się zwłoki 3 osób dorosłych. Na miejscu pojawiła się również Policja.

Po przybyciu sił i środków z PSP II KDR polecił sprawdzenie całego budynku pod kątem obecności CO. Ratownicy z PSP zabezpieczeni aparatami ochrony dróg oddechowych przy wykorzystaniu czujników skontrolowali wnętrze całego domu - czujniki wskazały maksymalnie 50 ppm w pomieszczeniu garażu. Pootwierano okna celem przewietrzenia pomieszczeń w budynku.
Na miejsce przybył Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie wraz z Naczelnikiem Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego. Zapoznał się on z sytuacją, którą przedstawił obecny na miejscu KDR z PSP - Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 5.
Po przewietrzeniu budynku jeszcze raz dokonano kontroli pomieszczeń, tym razem wynik 0 ppm. Na miejscu pozostała Policja wraz z rodziną celem oczekiwania na przyjazd Prokuratora i techników kryminalistyki. Na tym działania zakończono. Zastępy wróciły do koszar.