czwartek, 2 lipiec 2020 r.

Potrącenie kobiety przez tramwaj na ul. Rzebika w Krakowie. 2017-04-12
W dniu 11.04.2017 r. o godzinie 15:55 do SKKM wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu młodej kobiety przez tramwaj przy ul. Rzebika
w Krakowie. W wyniku zdarzenia kobieta miała znajdować się pod tramwajem. Niezwłocznie na miejsce zdarzenia zadysponowano
6 zastępów w tym 2 zastępy ratownictwa technicznego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano poszkodowaną obok tramwaju, która doznała urazu nogi. Kobieta przed przybyciem PSP miała założone prowizoryczne opaski zaciskowe z pasków od spodni wykonane przez świadków zdarzenia. Ponieważ strażacy przybyli jako pierwsza służba ratownicza założyli opaskę zaciskową stazę CAT na zranioną nogę, opatrunek na głowę oraz wykonali pomiary parametrów życiowych. Po przybyciu na miejsce Pogotowia Ratunkowego przetransportowano poszkodowaną do ambulansu. W czasie działań ruch na torowisku w obu kierunkach został wstrzymany przez Inspektorów Ruchu MPK. Na miejsce przybył Oficer Operacyjny PSP oraz Policja i Biegły sądowy.

KR-P