wtorek, 19 listopad 2019 r.

Groźny wypadek 2 busów 2017-04-26
W dniu 25 kwietnia o godz. 10.50 do SKKM w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku 4 pojazdów na ul. Konopnickiej w Krakowie.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono wypadek 4 samochodów (2 busów do przewozu osób i 2 samochodów osobowych). W chwili przybycia osoby poszkodowane z busa były na zewnątrz pojazdu którym pomocy udzielał ZRM. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udrożnieniu pasa ruchu poprzez ściągnięcie busa na pas do lewoskrętu, zasorbowaniu płynów eksploatacyjnych które wyciekły z uszkodzonych pojazdów i usunięciu części pojazdów z jezdni. Na miejscu była obecna Policja.
W zdarzeniu brało udział ogółem 25 osób z których pomocy udzielono 6 osobom a w tym 3 osoby zostały zabrane do szpitala.
Na miejsce zdarzenia przybył Komendant Miejski PSP w Krakowie mł. bryg. mgr inż. Artur Nosek.