czwartek, 2 lipiec 2020 r.

Skała ul.Krakowska - 2 osoby ranne po zderzeniu 3 samochodów osobowych 2017-05-02
W dniu 02.05.2017 o godz. 17.45 do SKKM wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu 3 samochodów - 4 osobach rannych w tym 2 uwięzione - w miejscowości Skała ul.Krakowska.

Na miejsce zadysponowano:
- dwa zastępy (JRG-5, JRG-7) oraz Oficera Operacyjnego,
- OSP: Skała, Cianowice , Maszyce.

W wyniku rozpoznania stwierdzono wypadek z udziałem 3 samochodów osobowych. Kierująca pojazdem Opel włączając się do ruchu uderzyła w jadące Audi A4 następstwem czego było obrócenie Audi na środku jezdni. Następnie rozpędzone Audi Q5 uderzyło w lewy bok stojącego na środku jezdni Audi A4. Pojazdami podróżowało łącznie 7 osób. Kierowca oraz pasażer z Audi A4 zostali wyciągnięci przez pierwsze przybyłe OSP i przekazane ZRM, które zabrało ich do szpitala. Kolejne przybyłe ZRM przebadało pozostałych uczestników zdarzenia, którzy nie wymagali dalszej hospitalizacji. Osoby te pozostawiono pod stałą kontrolą strażaków-ratowników.
Działania OSP i PSP: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ewakuacja poszkodowanych z uszkodzonego pojazdu, odłączenie akumulatorów w pojazdach, zebranie pozostałości powypadkowych. Ruch na miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo. W wyniku uderzenia uszkodzone pojazdy znajdowały się poza jezdnią. Miejsce zdarzenia pozostawiono w dyspozycji Policji z wydziału ruchu drogowego.