czwartek, 14 listopad 2019 r.

Bulwar Wołyński - rz.Wisła - przywrócone funkcje życiowe u kobiety. 2017-05-05
W dniu 05.05.2017 ok 15.20 do SKKM wpłynęła formatka z CPR-u " ZGŁ STOI PRZY MOŚCIE GRUNWALDZKIM, PO STRONIE RONDA GRUNWALDZKIEGO WIDZI ZWŁOKI, PŁYNĄ W KIERUNKU BARKI"

Niezwłocznie na miejsce zdarzenia zadysponowano:
- GBA-Rt z JRG-1
- SGRWN z JRG-4 - SRW+łódź
- SLRR - Oficer Operacyjny

Po przybyciu na Most Grunwaldzki zauważono osobę zgłaszającą. Równocześnie na miejsce zdarzenia przypłynęła łódź motorowa z Komisariatu Wodnego Policji. Załoga łodzi policyjnej oraz funkcjonariusze Policji przebywający na bulwarach, wydobyli z rzeki Wisły na brzeg nieprzytomną kobietę. Miało to miejsce w okolicach wysokości Mostu Grunwaldzkiego na Bulwarze Wołyńskim. Działania zastępu PSP oraz policjantów polegały na ułożeniu poszkodowanej na brzegu i rozpoczęciu u kobiety resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Drogi oddechowe poszkodowanej udrożniono przy użyciu rurki krtaniowej, oddech zastępczy prowadzono z użyciem worka samorozprężalnego i 100% tlenu. Następnie na miejsce przybył Zespól Ratownictwa Medycznego, który przejął poszkodowaną i z pomocą strażaków kontynuował prowadzenie RKO. Kobietę ułożono na noszach i przemieszczono do karetki, gdzie ZRM wykonywał dalsze czynności ratunkowe. Po chwili ZRM poinformował, że u poszkodowanej przywrócono funkcje życiowe i zostanie ona przetransportowana do CUMRiK przy ul. Kopernika 50. Zespołowi Ratownictwa Medycznego przekazano Kartę Udzielonej Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.