poniedziałek, 6 kwiecień 2020 r.

Wielka Wieś - zderzenie 2 pojazdów na drodze krajowej nr 94 2017-06-07
W dniu 07.06.2017 o godz. 15.12 do SKKM wpłynęła i nformacja o zderzeniu samochodu osobowego z TIR'em w miejscowości Wielka Wieś. Zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 z ul. Wesoła.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG-5 oraz OSP Wielka Wieś, OSP Biały Kościół, OSP Modlnica.

Po przybyciu na miejsce akcji zastano, wypadek dwóch samochodów (osobowy i ciężarowy). Na miejscu obecna była Policja. Zabezpieczono miejsce zdarzenia pojazdami pożarniczymi i pachołkami oraz wprowadzono ruch wahadłowy. Osoba poszkodowana znajdowała się na zewnątrz pojazdu, na poboczu, której wsparcia psychicznego udzielali ratownicy z OSP ( poszkodowana przytomna z ogólnymi potłuczeniami). Na miejsce przybył ZRM, który przejął poszkodowaną. Działania PSP polegały na odłączeniu akumulatora, sorbcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. ZRM zabrał poszkodowaną do szpitala na dalsze badania. Przegrupowano siły i środki i po wykonaniu czynności przez Policję jezdnię pozamiatano a uszkodzony samochód osobowy zepchnięto na pobocze. Miejsce zdarzenia pisemnie przekazano użytkownikowi samochodu ciężarowego natomiast samochód osobowy przekazano Policji, która pozostała na miejscu w oczekiwaniu na Pomoc drogową.