sobota, 15 sierpień 2020 r.
Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
   Sprawy OSP
 
 Liczba odwiedzin : 2867508

 

Pożar poddasza w miejscowości Budzyń. 2017-06-19
Zobacz zdjęcia (3)
W dniu 19 czerwca 2017 r. o godzinie 12.05 do SKKM w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze drzew rosnących przy posesji w miejscowości Budzyń gmina Liszki. Niezwłocznie na miejsce udały się zastęp z JRG 3 oraz jednostki OSP z pobliskich miejscowości. Po kilku minutach do SKKM zaczęły spływać kolejne informacje dotyczące pożaru dachu w domu jednorodzinnym w miejscowości Budzyń. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane kolejne zastępy z JRG 2 oraz Oficer Operacyjny Komendy Miejskiej jak również Pogotowie Gazowe i Elektryczne. Z uwagi na treść zgłoszenia Pogotowie Ratunkowe nie było potrzebne, gdyż wszyscy mieszkańcy opuścili dom
o własnych siłach. Po przybyciu na miejsce pierwszego zastępu (OSP Kryspinów) stwierdzono, że pożar rozprzestrzenił się pod pokrycie dachu (blacha). W chwili przybycia na miejsce pierwszego zastępu pożar był już rozwinięty i obejmował około połowę powierzchni poddasza. Na palące się podbicie dachu podano jeden prąd wody. W miarę przybywania na miejsce kolejnych zastępów rozwijano kolejne linie gaśnicze. Pożar nie zagrażał innym obiektom.
W czasie rozpoznania ustalono, że w chwili zauważenia pożaru w domu przebywało ośmioro młodych ludzi, którzy opuścili budynek przed naszym przybyciem. Żadnej z tych osób nic się nie stało. Z uwagi na bardzo wysoka temperaturę i brak możliwości prowadzenia działań gaśniczych od środka podjęto decyzje o ściągnięciu części pokrycia dachu w dwóch miejscach przy użyciu drabin przenośnych i wkrętarek. Odsłaniając część dachu przygaszono pożar. Po przygaszeniu pożaru do wnętrza budynku wprowadzono dwie roty, które sukcesywnie zrywając re-gipsy i osuwając watę mineralna dogaszały pożar.
Po ugaszeniu miejsce pożaru skontrolowano kamerą termowizyjną, a miernikiem tlenku węgla skontrolowano wszystkie pomieszczenia budynku nie stwierdzając obecności tego gazu.
W działaniach brało udział 6 zastępów z PSP oraz 4 zastępy z OSP: Kaszów, Kryspinów oraz 2 zastępy z OSP Mników


KR-P
PK
Zobacz zdjęcia (3)

 


Powrót do interwencji

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie
 Administracja