środa, 13 listopad 2019 r.

Liczba odwiedzin : 2208873

Wypadek na Pikniku Lotniczym. 2017-06-26
W dniu 25 .06 2017 r w czasie drugiego dnia Pikniku Lotniczego organizowanego na terenie Muzeum Lotnictwa
w Czyżynach doszło do wypadku z udziałem szybowca MDM Fox. Informację o zaistniałym zdarzeniu przekazał do SKKM Oficer Operacyjny Miasta, który przebywał na terenie lotniska. Niezwłocznie na miejsce zdarzenia wraz z Oficerem Operacyjnym udał się zastęp z JRG 7, który zabezpieczał piknik. Po przybyciu na miejsce zastano uszkodzony szybowiec MDM Fox, który zatrzymał się na pasie zieleni przy końcu pasa startowego. Pilot zmuszony został do awaryjnego lądowania po prawdopodobnie zbyt wczesnym rozłączeniu z samolotem holującym (Jak 12). Pomimo groźnie wyglądającego wypadku pilot szybowca był przytomny i w pełni świadomy. Odniósł jedynie niewielkie rany w okolicy szyi. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i założeniu opatrunku osłaniającego ranę. Po przybyciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego poszkodowany zastał wspólnie z ratownikami PSP przetransportowany do karetki. Na miejscu obecny był przedstawiciel Urzędu Lotnictwa Cywilnego oraz patrol Policji.

KR-P
PK