czwartek, 14 listopad 2019 r.

Upadek z wysokości na terenie zalewu Zakrzówek 2017-07-05
W dniu 5-07.2017 ok. godz. 18:25 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Krakowie przyjął zgłoszenie o upadku osoby do wody z półki skalnej na terenie zalewu Zakrzówek. Do działań zadysponowano dwa zastępy z JRG 2, Specjalistyczną Grupę Wodno-Nurkową, Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego oraz Oficera Operacyjnego. Po dojeździe na miejsce działań pierwszych zastępów stwierdzono, że w odległości ok 200m od bazy nurkowej leży na kamienistym brzegu mężczyzna. Przy użyciu łodzi dotarto do poszkodowanego, wstępnie zaopatrzono go i przetransportowano na teren bazy nurkowej. Dodatkowo ratownicy z Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego skontrolowali miejsce upadku oraz teren przyległy w celu wykluczenia kolejnych osób poszkodowanych. Poszkodowanego młodego mężczyznę przytomnego z obrażeniami kończyn przekazano przybyłemu na miejsce działań Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W wywiadzie z bezpośrednimi świadkami zdarzenia ustalono, że do wody spadła tylko jedna osoba natomiast osoby jej towarzyszące w sposób bezpieczny opuściły teren zalewu przed przyjazdem służb.
PM