czwartek, 6 sierpień 2020 r.
Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
   Sprawy OSP
 
 Liczba odwiedzin : 2855962

 

Tragiczny pożar w miejscowości Rączna 2017-07-07
Zobacz zdjęcia (3)
W dniu 7 lipca 2017r. w nocy o godz. 02:10 wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Rączna w gminie Liszki.
Na miejsce niezwłocznie zadysponowano 2 zastępy z JRG-3, OSP Liszki, OSP Jeziorzany, OSP Rączna oraz Oficera Operacyjnego.
Pierwszy na miejsce dojechał zastęp z OSP Rączna który stwierdził, że pali się samochód -Opel Astra II -pod ścianą domu jednorodzinnego oraz wiata zlokalizowana za budynkiem i poprosił o dodatkowe siły i środki, gdyż pożar przedostaje sie do garażu blaszanego stojącego bezpośrednio przy wiacie. Następnie dojechał zastęp z OSP Liszki który podał 2 prądy wody - jeden na palący się samochód oraz ocieplenie domu i drugi na resztki wiaty oraz garaż w którym stał samochód. Ratownicy potwierdzili , że osoby mieszkające w domu opuściły go. Dzięki skutecznej akcji gaśniczej pożar udało się bardzo szybko ugasić. Na miejsce dojeżdza JRG-3 oraz patrol Policji. Dowódca z JRG3 polecił kontynuować działania gaśnicze oraz polecił rocie dokonanie przeszukania domu i jego oddymienie. Polecił również oświetlić miejsce terenu działań. Na miejsce przybył KDR Oficer Operacyjny SKKM który podtrzymał decyzję poprzedników. Zalecił również skontrolowanie domu przy użyciu kamery termowizyjnej. Po przygaszeniu samochodu osobowego palącego się bezpośrednio przy budynku odkryto w nim spalone zwłoki mężczyzny. Po ugaszeniu pożaru skontrolowano budynek na obecność CO - nie stwierdzono zagrożenia. Wydzielono miejsce gdzie stał spalony samochód ze zwłokami taśmą ostrzegawczą. Po zakończeniu działań pozostawiono na miejscu GCBARt aby udzielić ewentualnej pomocy Policji podczas oględzin. , która wyjaśnia okoliczności pożaru. Na tym działania zakończono.
Zobacz zdjęcia (3)

 


Powrót do interwencji

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie
 Administracja