środa, 20 listopad 2019 r.

Modlnica - chwilowo zablokowana droga 94 2017-07-07
W dniu 07.07.2017 ok godz. 16.15 służba dyżurna SKKM otrzymała zgłoszenie o zderzeniu trzech samochodów na DK94 w miejscowości Modlnica.

Na miejsce zadysponowano: JRG-5, OSP Modlnica, OSP Modlniczka, OSP Wielka Wieś.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano cztery samochody osobowe znajdujące się na pasie ruchu w kierunku Olkusza. Działania zastępów OSP : zabezpieczenie miejsca zdarzenia, kierowanie ruchem, odłączenie akumulatorów, wsparcie psychiczne osoby poszkodowanej z samochodu Ford Mondeo / mężczyzna – wiek 40-50 lat /.Ruch odbywał się wahadłowo.Samochód marki Ford Mondeo oraz Ford Focus zostały zabrane przez pomoc drogową. Skoda Fabia odjechała z miejsca zdarzenia samodzielnie. Działania OSP oraz PSP: Zepchnięcie pojazdu Mitsubishi L200 na pobocze , sorpcja płynów eksploatacyjnych. Samochód pozostał na poboczu, ruch został przywrócony na tym działania zakończono. Zagrożenie zlikwidowano.