wtorek, 12 listopad 2019 r.

Liczba odwiedzin : 2207118

Wypadek na ul. Brzeskiej w Krakowie. 2017-07-11
W dniu 10 lipca 2017 r wczesnym popołudniem wpłynęło zgłoszenie do SKKM o zderzeniu samochodu osobowego z motocyklem na ul. Brzeskiej w Krakowie. Niezwłocznie na miejsce zdarzenia udały się 3 zastępy z JRG 4 w tym dowódca jednostki oraz OSP Kościelniki i Wolica. Pierwszym przybyłym na miejsce był zastępem z Wolicy, który przystąpił do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz udzielania pomocy poszkodowanym. Kolejno przybył zastęp z OSP Kościelniki i zastępy z JRG 4. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren działań samochodami gaśniczymi oraz stożkami ostrzegawczymi. W chwili przybycia na miejscu obecne były dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz patrol służby celnej – kierujący ruchem drogowym. Po rozpoznaniu stwierdzono, że doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego marki Renault Kangoo oraz motocykla marki Honda. Wskutek wypadku obrażeń doznał kierowca motocykla (mężczyzna lat 28) oraz samochodu osobowego (kobieta lat 29). Samochodem osobowym podróżowało również dziecko w wieku około 6 lat oraz starsza kobieta, którzy nie odnieśli żadnych obrażeń. W chwili przybycia na miejsce zastępów JRG poszkodowane w zdarzeniu osoby znajdowały się pod opieką Zespołów Ratownictwa Medycznego. Działania straży polegały na pomocy ZRM w przeniesieniu kierowcy motocykla do karetki oraz założeniu opatrunków, kierowaniu ruchem drogowym i uprzątnięciu jezdni. Dziecku biorącemu udział w wypadku przekazano „misia ratownika”. Ruch na drodze krajowej nr 75 był częściowo utrudniony, odbywał się wahadłowo do czasu zakończenia prowadzenia czynności wyjaśniających przez policję.

KR-P