wtorek, 31 marzec 2020 r.

Wypadek na drodze 794 w Przybysławicach 2017-07-14
W dniu 14.07.2017 r. o godz.16.35 Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Krakowie odebrał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o wypadku w miejscowości Przybysławice gmina Zielonki na drodze 794 w kierunku Skały. Na miejsce zdarzenia zostały natychmiast zadysponowane dwa zastępy z Państwowej Straży Pożarnej oraz trzy zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej i Oficer Operacyjny KM PSP w Krakowie. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, wypadek drogowy dwóch samochodów osobowych. Obydwa samochody znajdowały się na jednym pasie jezdni. Przed przybyciem Straży Pożarnej na miejsce dojechały dwie karetki ZRM. Dwie osoby (mężczyzna oraz 13-letni chłopiec) z jednego samochodu znajdowały się za pojazdem, wyciągnięte przez osoby postronne, trzecia osoba (8-letnia dziewczynka) znajdowała się w pojeździe pod opieką drugiego ZRM. Przybyły na miejsce KDR wydał polecenie o zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przy użyciu pachołków ostrzegawczych i taśmy, wstrzymaniu ruchu drogowego w obu kierunkach oraz udzieleniu pomocy 13-letniemu chłopczykowi i mężczyźnie. Następnie zabezpieczono miejsce zdarzenia przy użyciu linii gaśniczej i odpowiedniemu ustawieniu pojazdów pożarniczych, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz skierowaniu ratowników do pomocy osobom poszkodowanym.
Ponadto, przygotowanie lądowiska dla śmigłowca LPR na łące obok jezdni. Po wylądowaniu LPR ratownicy pomogli w przetransportowaniu poszkodowanej dziewczynki do śmigłowca, który zabrał poszkodowaną do szpitala.
Po czynnościach policyjnych odholowano pojazdy na drogę podporządkowaną, gdzie pozostały w dyspozycji Policji. Usunięto z jezdni części powypadkowe, dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych, udrożniono ruch drogowy w obu kierunkach.
Na tym działania zakończono.