wtorek, 19 listopad 2019 r.

Kraków ul. S. Grota Roweckiego -człowiek pod tramwajem 2017-07-28
W dniu 27.07.2017r. o godz. 19:25 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Krakowie wpłynęło zgłoszenie, że na ul. Grota Roweckiego w Krakowie został prawdopodobnie potrącony człowiek i znajduje się on pod tramwajem. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano 2 zastępy z JRG-2 oraz Oficera Operacyjnego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, teren akcji zabezpieczono przy pomocy pachołków ostrzegawczych i taśmy ostrzegawczej. W trakcie rozpoznania ustalono, że pod tramwajem MPK jadącym w kierunku centrum znajduje się nieprzytomny mężczyzna. Na miejscu obecne było Pogotowie Ratunkowe, które zaopatrywało poszkodowanego. Na miejscu działań obecne było pogotowie dźwigowe MPK. Działania PSP polegały na pomocy MPK w podniesieniu wagonu za pomocą dźwigu i wykonaniu dostępu do poszkodowanego. Ratownicy bardzo szybko wyciągnęli poszkodowanego mężczyznę spod wagonu i przełożyli go na deskę ortopedyczną. Zespół Ratownictwa Medycznego zaopatrzył poszkodowanego i przetransportował do karetki. Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez policję chodnik uprzątnięto z pozostałości powypadkowych. Ruch tramwajowy został przywrócony. Na miejscu pozostała policja i inspektor ruchu MPK wyjaśniając okoliczności zdarzenia.Na tym działania zakończono.