wtorek, 19 listopad 2019 r.

Pożar w Zakładach Mięsnych w Czułówku. 2017-07-29
W dniu 28.07.2017 po godz. 17.00 do SKKM wpłynęło zgłoszenie o pożarze komina w Zakładach Mięsnych w miejscowości Czułówek. Na miejsce zostały zadysponowane 3 zastępy z JRG 3 oraz 3 jednostki OSP z pobliskich miejscowości: Czułówek, Rybna, Mników. Po przybyciu na miejsce akcji w wyniku rozpoznania ustalono, że doszło do pożaru w wędzarni zakładu produkcyjnego. Zabezpieczono miejsce akcji, przez odpowiednie ustawienie pojazdów pożarniczych. W budynku odłączono media. Ratownicy ubrani w sprzęt ODO, weszli do środka z nawodnioną linią gaśniczą i podali 1 prąd wody w natarciu. Druga rota podała jeden prąd wody na dach w okolice komina wędzarni. Dalsze działania polegały na rozbiórce dachu wędzarni, okolicy komina celem kontroli konstrukcji dachu czy nie została nadpalona oraz uszkodzona przez pożar. Po drabinie przenośnej dostano się na dach i przy użyciu piły do cięcia stali oraz wkrętarki odkręcono obróbki blacharskie i demontowano blachę trapezową. Skontrolowano również warstwy ocieplenia dachu i ocieplenia ścian budynku. Jednocześnie, prowadzono kontrolę kamerą termowizyjną wewnątrz obiektu zakładu. Po rozbiórce obróbek dekarskich i blachy dachu oraz zerwaniu części elewacji nie stwierdzono zagrożenia. Obiekt skontrolowano miernikiem CO. Nie stwierdzono obecności szkodliwych gazów. Po kontroli całego obiektu nie stwierdzono zagrożenia, a obiekt protokolarnie przekazano właścicielowi.

KR-P