poniedziałek, 6 kwiecień 2020 r.

Wypadek - Skawina ul.Hałacińskiego 2017-07-31
W dniu 31.07 ok godz.15.15 do SKKM wpłynęła informacja o wypadku drogowym w miejscowości Skawina. Zdarzenie miało mieć miejsce przy ul.Hałacińskiego a w zdarzeniu miał brać udział samochód osobowy i motocykl.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano:
GBA-Rt oraz GCBA-Rt z JRG Skawina.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano motocykl Kawasaki ER5 po zderzeniu z samochodem osobowym Seat Ibiza. Kierująca samochodem osobowym nie posiadała obrażeń natomiast kierujący motocyklem był nieprzytomny z charczącym oddechem. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia samochodami pożarniczymi na sygnałach świetlnych oraz pachołkami a następnie udzieleniu pomocy medycznej motocykliście. Przeprowadzono ręczną stabilizację szyjnego odcinka kręgosłupa, poszkodowanemu założono kołnierz ortopedyczny. Rozcięto ubranie i przeprowadzono badanie urazowe, które wykazało: obrażenia klatki piersiowej, złamanie prawej górnej kończyny oraz lewej dolnej kończyny.
Na miejsce zdarzenia przybył ZRM, który przejął dalsze działania medyczne ze wsparciem ratowników PSP, które polegało m.in. na dalszej ręcznej stabilizacji szyjnego odcinka kręgosłupa, pomocy przy przełożeniu na nosze ortopedyczne. ZRM przetransportował poszkodowanego do szpitala. W czasie działań strażacy wraz z Policją kierowali również ruchem drogowym oraz odłączyli akumulator w samochodzie osobowym. Po skończonych działaniach operacyjnych przez Policję jezdnię uprzątnięto. Na miejsce przybył Zastępca Dowódcy JRG (prywatnym samochodem wracając do domu) i kierował działaniami.