czwartek, 21 listopad 2019 r.

Śmiertelny wypadek na obwodnicy Krakowa 2017-08-09
W dniu 8 sierpnia br. o godzinie 23:53 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Krakowie wpłynęło zgłoszenie , że na 415 km obwodnicy A4 w stronę Katowic doszło do wypadku samochodu ciężarowego z samochodem dostawczym. Dyżurny operacyjny niezwłocznie zadysponował 2 zastępy z JRG2 oraz Oficera Operacyjnego, powiadomiono również Policję i Pogotowie Ratunkowe. Po dojeździe na miejsce akcji i rozpoznaniu ustalono,że TIR uderzył w stojące na poboczu pojazdy obsługi autostrady oraz autobus podczepiony pod holownik. W trakcie tego zdarzenia ranny został pracownik obsługi autostrady, który leżał na prawym pasie jezdni. Przybyłe na miejsce równo z zastępami PSP Pogotowie Ratunkowe przystąpiło do udzielania pomocy medycznej. Poszkodowany został przeniesiony do karetki gdzie po chwili rozpoczęto reanimację. Kierowca Tira również został objęty opieka przez kolejny ZRM i po przebadaniu nie stwierdził u niego poważnych obrażeń. Niestety na liczne obrażenia lekarz pogotowia stwierdza zgon reanimowanego poszkodowanego. Z powodu zdarzenia obwodnica Krakowa A-4 została całkowicie zablokowana w kierunku Balic. Działania zastępów PSP polegały na kierowaniu pojazdów na wyznaczony objazd, oświetleniu miejsca akcji w trakcie oględzin prowadzonych przez Policję, uprzątnięciu jezdni z pozostałości powypadkowych oraz zebraniu rozlanego oleju przy pomocy sorbentu. Uszkodzone samochody zostały odholowane przez pomoc drogową oraz holownik na pas awaryjny w celu udrożnienia ruchu i dalszych oględzin pojazdów prowadzonych przez Policję. Na tym działania zakończono, na miejscu zdarzenia pozostała Policja, która wyjaśnia okoliczności wypadku.