sobota, 11 lipiec 2020 r.
Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
   Sprawy OSP
 
 Liczba odwiedzin : 2807740

 

Masłomiąca - poszukiwania osoby zaginionej 2017-08-15
Zobacz zdjęcia (1)
W dniu 15.08 o godz. 8.15 do SKKM wpłynęła formatka z informacją o zaginięciu mężczyzny w okolicy stawów rybnych w m.Masłomiąca.

Na miejsce zadysponowano:
- OSP Michałowice, OSP Więcławice, OSP Zagórzyce, OSP Książniczki, OSP Wilczkowice oraz OSP Goszcza (Grupa Poszukiwawcza z psem ratowniczym) - razem 8 zastępów, 42 druhów
- JRG 7 z kamerą termowizyjną, JRG-4 SGRWN z sonarem, Oficer Operacyjny SKKM z kamerą termowizyjną.

Pierwsze na miejsce przybyło OSP Więcławice, które przeprowadziło rozpoznanie. Ustalono, że wędkarz wyszedł w nocy z namiotu i nie wrócił. Istniały przesłanki, iż utonął on w pobliskim stawie. Działania strażaków polegały na przeszukaniu terenu o promieniu jednego kilometra i pobliskich trzcin, rosnących wokół stawów.
Na miejsce przybyła Grupa Wodno- Nurkowa z JRG 4 oraz OSP Goszcza z psem poszukiwawczym. Poszukiwania prowadzono przy pomocy patroli pieszych, tyraliery, zespołu ratowniczego z psem poszukiwawczym oraz z wody przy pomocy pontonu i łodzi z sonarem. Po przeszukaniu okolic brzegu stawu zespół z psem kontynuował poszukiwania z pontonu. Pies Neo wyraźnie zainteresował się miejscem, które wskazał sonar.
Po odnalezieniu osoby poszukiwanej i wydobyciu ciała na brzeg przybyły na miejsce lekarz ZRM stwierdził zgon.


Zobacz zdjęcia (1)

 


Powrót do interwencji

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie
 Administracja