czwartek, 6 sierpień 2020 r.
Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
   Sprawy OSP
 
 Liczba odwiedzin : 2855958

 

Pożar budynku mieszkalnego ul. Kazimierza Wielkiego 120, Kraków 2017-08-18
Zobacz zdjęcia (0)
W dniu 18.08.2017 r. o godz. 14.03 do SKKM w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze na poddaszu budynku mieszkalnego w Krakowie na ulicy Kazimierza Wielkiego 118. Niezwłocznie na miejsce zdarzenia zadysponowano 4 zastępy z JRG 3, drabinę mechaniczną JRG 1 oraz dwa dodatkowe ciężkie zastępy z JRG 5 i JRG 1. Po przybyciu na miejsce pierwszego kierującego działaniem ratowniczym stwierdzono pożar dachu i poddasza budynku mieszkalnego. Ogień widoczny był na zewnątrz budynku. Po wstępnym, rozpoznaniu ustalono, że 7osób przebywających w budynku opuściło go o własnych siłach. Po przybyciu na miejsce Dowódcy JRG 3 zakręcono główny zawór gazu oraz odłączono prąd, wezwano również Pogotowie Energetyczne i Gazowe. W celu ugaszenie pożaru podano dwa prądy gaśnicze w natarciu z wnętrza budynku i dwa prądy wody z dwóch drabin mechanicznych. Kolejni ratownicy podjęli próbę przeszukania kondygnacji nie objętych pożarem na wypadek obecności osób trzecich. Równocześnie kierujący działaniami ratowniczymi poprosił o zadysponowanie kolejnych sił i środków. Na miejsce niezwłocznie udał się zastęp ciężki z JRG 7, cysterna z JRG 2 oraz SLPGaz z JRG 5.
Niemalże jednocześnie na miejsce pożaru przybyli Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Krakowie mł. bryg Paweł Sejmej oraz Komendant Miejski PSP w Krakowie mł. bryg. Artur Nosek. Przybyły na miejsce Zastępca Komendanta Wojewódzkiego przejął dowodzenie i podtrzymał decyzje podjęte przez Dowódcę JRG.
Po ugaszeniu pożaru pogorzelisko skontrolowano kamerą termowizyjną dogaszając zarzewia ognia. Aby dotrzeć do wszystkich ognisk zdemontowano niektóre elementy konstrukcji dachu. Po odjeździe Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego dowodzenie przejął Komendant Miejski PSP Kraków a następnie Oficer Operacyjny SKKM. Na miejsce został wezwany Nadzór Budowlany. Po dogaszeniu pożaru jeszcze raz sprawdzono miejsce zdarzenia dokonując rozbiórki elementów zagrażających bezpieczeństwu. W czasie prowadzonych działań teren akcji zabezpieczała Policja która zamknęła odcinek ul. Kazimierza Wielkiego.
Ogółem w pożarze brało udział 13 zastępów PSP i 37 strażaków.


KR-P


Zobacz zdjęcia (0)

 


Powrót do interwencji

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie
 Administracja