sobota, 11 lipiec 2020 r.

Wypadek w Kryspinowie. 2017-08-20
W dniu 20.08.2017 do SKKM wpłynęło zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów osobowych w m. Kryspinów. Na miejsce zadysponowano zastęp z JRG3, Oficera Operacyjnego, najbliższe OSP oraz LSRG Kraków Balice. Po przybyciu na miejsce I KDR d-ca OSP Kryspinów stwierdził, że doszło do zderzenia Opla z Peugeotem 307. Ranne zostały 2 osoby w Peugeocie i pasażerka Opla. Na miejsce przybył równocześnie ZRM. Zamknięto drogę dla ruchu pojazdów. Zaczęto pod nadzorem ZRM wyciągać rannych z pojazdów. Po chwili na miejscu pojawiły się dodatkowe 3 zespoły ZRM , Policja oraz OSP Liszki i Lotniskowa Służba Ratowniczo - Gaśnicza. W pierwszym etapie wyciągnięto poszkodowanych z Peugeota / bez użycia sprzętu hydraulicznego/ i przekazano do karetek. II KDR d-ca zmiany JRG 3 podtrzymał zalecenia poprzednika oraz polecił odpiąć akumulatory w pojazdach, rozwinąć szybkie natarcie aby zabezpieczyć działania ratowników i przystąpić do uwalniania pasażerki z Opla przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Wycięto środkowy słupek, przełożono poszkodowaną na deskę ortopedyczną i przeniesiono do karetki. III KDR Oficer operacyjny SKKM podtrzymał decyzję poprzedników. Po chwili okazało się, że obaj kierowcy skarżą się na bóle nóg oraz kręgosłupa. Zostali również zabrani do szpitala. Po odjeździe karetek udrożniono 1 pas jezdni i zaczęto wahadłowo kierować ruchem pojazdów. Po wykonaniu przez Policję czynności wyjaśniających Peugeot został zabrany przez lawetę Pomocy Drogowej natomiast Opel został przemieszczony na pobocze. Jezdnię posprzątano a rozlany olej posypano sorbentem.
AK