wtorek, 12 listopad 2019 r.

Liczba odwiedzin : 2206788

Tragedia na Zalewie Zesławickim. 2017-08-23
W dniu 23.08.2017 o godzinie 14:20 SKKM odebrało zgłoszenie z którego wynikało, że mężczyzna pływając w Zalewie Zesławickim zniknął pod powierzchnią wody. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG SA wraz z Dowódcą Jednostki oraz Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodnego z JRG 4. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, Policja z osobą zgłaszającą wskazała miejsce gdzie osoba wpadła do zbiornika wodnego. Teren działań zabezpieczono oraz zbierano szczegółowe informację od świadków. Jednocześnie rozpoczęto przeszukiwania zbiornika wodnego wzdłuż brzegów w miejscu wskazanym przez zgłaszającego. Ratownicy zaczęli przeszukiwać zbiornik wodny do ok. 5m w głąb zbiornika od brzegu - do momentu swobodnego oddychania ratowników. Po przybyciu Grupy Ratownictwa Wodnego i rozpoznaniu przez nich sytuacji zadecydowano o odstąpieniu od zasad uznanych za powszechnie bezpieczne, nurek wyraził zgodę na nurkowanie bez nadzoru kierownika prac podwodnych. Nurek w zabezpieczeniu wprowadzony do działań po 5 minutach odnalazł poszukiwanego mężczyznę ok 7 metrów od brzegu na głębokości 3 metrów. Poszkodowanego wydostano na brzeg.
U mężczyzny nie stwierdzono podstawowych funkcji życiowych, wdrożono procedury KPP. Po przybyciu ZRM przekazano poszkodowanego pod ich opiekę. Po przebadaniu poszkodowanego Ratownik Medyczny ZRM stwierdził zgon.

GO