czwartek, 21 listopad 2019 r.

Liczba odwiedzin : 2220363

Czechy - zderzenie czołowe 2 samochodów osobowych 2017-08-27
W dniu 27.08.2017 ok godz. 19.15 z SKKP Proszowice otrzymano informację, że doszło do zderzenia 2 samochodów osobowych w miejscowości Czechy (na granicy z m.Trątnowice). Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały 2 zastępy z JRG Proszowice.

W związku z otrzymaną informacją SKKM w Krakowie zadysponowało:
- jeden zastęp z JRG-7,
- OSP Słomniki
- OSP Waganowice

Po przybyciu na miejsce zdarzenia w wyniku rozpoznania stwierdzono wypadek dwóch samochodów osobowych. Na miejscu obecny był pierwszy ZRM, który przystąpił do udzielania pomocy medycznej poszkodowanym. Dwie osoby z samochodu Ford Focus znajdowały się poza samochodem, na poboczu. Natomiast jedna osoba z Fiat Punto znajdowała się w pojeździe, na miejscu kierowcy. Oba pojazdy znajdowały się na jezdni. Wstrzymano ruch drogowy w obu kierunkach. Działania przybyłych JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy przybyłemu ZRM w udzieleniu pomocy medycznej poszkodowanym, neutralizacji i sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych, oświetleniu terenu działań, odłączeniu klem akumulatora w obu pojazdach, zakręceniu zaworu bezpieczeństwa instalacji LPG w jednym aucie. Wszystkie osoby uczestniczące w zdarzeniu zostały zabrane przez przybyłe zespoły ZRM do szpitala. Po zakończonych działaniach przez policję oba auta zostały odholowane przez pomoc drogową.