wtorek, 12 listopad 2019 r.

Liczba odwiedzin : 2206256

Śmiertelny wypadek w Skawinie 2017-08-31
W dniu 30.08.2017 o godz. 22.01 wpłynęła do SKKM informacja, że w Skawinie doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego i motocykla. Niezwłocznie do akcji zadysponowano dwa zastępy z JRG Skawina oraz Oficera Operacyjnego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, zastano samochód osobowy FORD Fiesta po zderzeniu czołowym z motocyklem YAMAHA. W samochodzie osobowym podróżowała jedna osoba i nie wykazywała żadnych oznak obrażeń fizycznych. Natomiast po krótkim poszukiwaniu znaleziono kierowcę motocykla na trawniku, ok. 20m od miejsca zderzenia, który w chwili przybycia był przytomny. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia (samochody na sygnałach świetlnych i pachołki), prowadzenie ruchu wahadłowego i udzielaniu pomocy przedmedycznej poszkodowanemu, przeprowadzeniu szybkiego badania urazowego, w czasie którego stan poszkodowanego zaczął się szybko pogarszać. Podjęto decyzje o położeniu poszkodowanego na deskę i rozpoczęciu resuscytacji. Po kilku minutach od jej rozpoczęcia przyjechał ZRM i przejął opiekę nad poszkodowanym. Podczas działań medycznych prowadzonych przy poszkodowanym motocykliście, jeden z ratowników prowadził wsparcie psychiczne kierującej samochodem osobowym. Po ok. godzinie prowadzenia resuscytacji, lekarz stwierdził zgon motocyklisty. Dokonano sorpcji płynów eksploatacyjnych z samochodu osobowego przy użyciu sorbentu. Przekazano teren akcji do zabezpieczenia Policji i zakończono działania.