wtorek, 12 listopad 2019 r.

Liczba odwiedzin : 2206234

Wypadek samochodowy w Skawinie 2017-09-04
W dniu 03.09.2017r. około godz.14:30 do SKKM w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodowym w Skawinie na ul. Piłsudskiego. Natychmiast zadysponowano 2 zastępy z JRG Skawina. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano wypadek dwóch samochodów osobowych. Jeden stał częściowo na jezdni a podróżujący znajdowali się obok pojazdu, drugi stał na poboczu gdzie kierowca był poza pojazdem a w środku znajdował się przytomny mężczyzna, który nie mógł opuścić pojazdu o własnych siłach co było spowodowane zakleszczeniem lewej stopy. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia za pomocą pojazdów pożarniczych oraz pachołków, odłączeniu akumulatorów i zaworów przy butlach z gazem LPG. Część ratowników udała się do pierwszego samochodu aby udzielić pomocy poszkodowanym a część wydobywała poszkodowanego z drugiego samochodu, gdzie użyli sprzętu hydraulicznego a następnie przetransportowali rannego na desce do karetki pogotowia. Pozostałe osoby poszkodowane również zostały przekazane pod opiekę przybyłych ZRM. Rozlane płyny eksploatacyjne posypano sorbentem. Posprzątano miejsce zdarzenia, które przekazano funkcjonariuszom Ruchu Drogowego. Na tym działania zakończono.