wtorek, 26 wrzesień 2017 r.

Przewrócony samochód ciężarowy na obwodnicy Krakowa 2017-09-06
W dniu 06.09.2017 r. około godz. 07.08 do SKKM w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodowym na obwodnicy Krakowa (węzeł zakopiański drogi A4 w kierunku Rzeszowa). Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono że, w zderzeniu pojazdów brały udział: samochód osobowy, samochód ciężarowy z przyczepą (kontenerowiec na złom) i ciągnik siodłowy z naczepą (cementowóz). W wyniku gwałtownego hamowania cementowóz przewrócił się na lewy bok zakleszczając się z przyczepą samochodu ciężarowego. Z ustaleń policji wynikało, że samochód osobowy wymusił pierwszeństwo. Pasażer samochodu osobowego doznał niegroźnych obrażeń głowy i został zaopatrzony na miejscu zdarzenia przez zastęp PSP po czym przekazany ZRM potwierdził niegroźne obrażenia i brak konieczności udzielania pomocy szpitalnej. Pozostałe osoby biorące udział w zdarzeniu nie zgłaszały żadnych obrażeń. W wyniku zdarzenia zablokowana została całkowicie autostrada w kierunku Rzeszowa (417,4 km). Podjęto próbę podniesienia cementowozu samochodem SCRt Rotator, ze względu na dużą masę próba nieudała się. Przybyłe na miejsce dwa holowniki wezwane przez właściciela firmy transportowej zostały użyte przy kolejnej próbie stawiania cementowozu na koła. Kolejna próba okazała się skuteczna, podstawiono ciągnik siodłowy, który odjechał z naczepą (cysterną) z terenu zdarzenia. Natomiast kontener na przyczepie samochodu ciężarowego został przemieszczony podczas zderzenia, został nastawiony przy użyciu SCRt Rotator. Zestaw samodzielnie odjechał na wyznaczone przez Policję miejsce autostrady, a samochód osobowy samodzielnie odjechał z miejsca zdarzenia. Wysypany cement z jezdni zebrała firma zarządcy autostrady. Jezdnie spłukano wodą na prośbę zarządcy. Ruch na autostradzie został przywrócony.
Na tym działania zakończono.