sobota, 18 listopad 2017 r.

Skawina - uszkodzenie dystrybutora LPG - wyciek gazu 2017-09-11
W dniu 11.09 ok godz. 19.40 do SKKM wpłynęło zgłoszenie o uszkodzonym dystrybutorze LPG na stacji paliw w Skawinie przy ul.Krakowskiej.

Na miejsce zadysponowano:
- GBA-Rt z JRG-Skawina
- GCBA-Rt z JRG Skawina,
- SLRR z Oficerem Operacyjnym

Po przybyciu zastępów PSP na miejsce zdarzenia ratownicy zastali uszkodzony dystrybutor gazu LPG na stacji paliw przez samochód ciężarowy. Samochód ciężarowy uderzył tyłem naczepy w dystrybutor powodując jego wyrwanie oraz wyciek gazu. Przed przybyciem zastępów pracownik zakręcił zawory doprowadzające gaz do dystrybutorów przy podziemnym zbiorniku gazu LPG. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji pracowników z stacji benzynowej oraz przeprowadzeniu pomiarów urządzeniem Tetra 3 przy dystrybutorze w odległości około 0,5m (wynik 0), natomiast w odległości około 0,1m od miejscu wycieku wynik 12% DGW propanu/butanu. Ratownicy zabezpieczali miejsce zdarzenia do czasu przybycia specjalisty wezwanego przez jednego z właścicieli stacji, który po rozmowie z strażakami poinformował iż zastęp Straży Pożarnej nie jest potrzebny na miejscu zdarzenia.