wtorek, 31 marzec 2020 r.

Kraków ul. Aleja Pokoju-wypadek 2017-09-20
W dniu 19.09.2017r. o godz. 22:20 Dyżurny Operacyjny miasta Krakowa otrzymał informację o wypadku na ul. Aleja pokoju w Krakowie. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano 2 zastępy z JRG-1 oraz Oficera Operacyjnego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na pasie zieleni i ścieżce rowerowej przy alei Pokoju znajduje się zdeformowany samochód osobowy , który prawdopodobnie wypadł z jezdni i uderzył w drzewo. Na miejscu obecna była Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego, który przekładał na deskę ortopedyczną poszkodowanego kierowcę. Mężczyzna, nieprzytomny, z licznymi ranami, leżał na trawniku kilka metrów od pojazdu. Pogotowie ratunkowe po przebadaniu zabrało poszkodowanego do szpitala. Działania zastępów PSP polegały na zabezpieczeniu terenu akcji poprzez odpowiednie ustawienie samochodów pożarniczych i pachołków ostrzegawczych oraz odłączeniu mediów w uszkodzonym pojeździe. Następnie dokładnie przeszukano teren wokół miejsca wypadku, wykluczając obecność innych osób, mogących uczestniczyć w zdarzeniu. Dodatkowo potwierdzili to świadkowie, którzy widzieli, że samochodem podróżował jedynie kierowca. Następnie na miejscu pojawili się biegły sądowy oraz grupa dochodzeniowa WRD Policji, którzy rozpoczęli działania operacyjne, wyjaśniając przyczyny zdarzenia. Podczas tych czynności oświetlono obszar pracy funkcjonariuszy przy użyciu najaśnicy. Uszkodzony samochód osobowy przekazano do zabezpieczenia Policji z WRD. Na tym działania zakończono.