czwartek, 21 listopad 2019 r.

Chrzanów - uszkodzona kamienica 2017-09-27
W dniu 26.09.2017 około godz. 9 do SKKM w Krakowie wpłynęła dyspozycja z Komendy Wojewódzkiej o zadysponowaniu Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo- Ratowniczej Kraków 5 do miejscowości Chrzanów do zawalonej kamienicy. SGPR wyruszył 4 pojazdami GBARt 2,5/24; SCKw Man, SRt Star oraz SLRR w sile 13 ratowników. Na miejscu działania prowadziły zastępy z Chrzanowa wraz z pobliskimi jednostkami OSP. Działania SGPR Kraków 5 polegały na ocenie stabilności budynku, sprawdzeniu geofonem oraz kamerą wziernikową czy w gruzach nie ma osób poszkodowanych. Urządzenia nie wskazały pod gruzami osób poszkodowanych. Jednakże aby upewnić się, na miejsce wezwano ratowników z psami wyszkolonymi do poszukiwań na gruzowiskach z OSP Kęty. Dwa obecne na miejscu psy nie wskazały aby pod gruzami ktoś się znajdował. Obecny na miejscu akcji nadzór budowlany przekazał informację że uszkodzona kamienica nadaje się do rozbiórki w związku z powyższym odstąpiono od stabilizacji.