poniedziałek, 6 kwiecień 2020 r.

Wypadek z dźwigiem - Kraków ul Ksiecia Józefa 2017-11-10
W dniu 9 listopada br. o godzinie 22.50 Dyżurny Operacyjny SKKM w Krakowie przyjął zgłoszenie że w Krakowie na ul. Księcia Józefa jest pochylony dźwig, który blokuje drogę i stwarza zagrożenie dla pobliskiego domu jednorodzinnego. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowano GBARt 2,5/25 z JRG3, SCRt Mega City Rotator z JRG-2 oraz Oficera Operacyjnego SKKM. Po przybyciu na miejsce i rozpoznaniu stwierdzono, że na ul. Księcia Józefa były prowadzone prace przy układaniu betonowych elementów . Podczas prac pod podporą dźwigu załamał się betonowy przepust prowadzący na posesję. Dźwig przechylił się i oparł wysuniętym ramieniem o drzewo stojące na posesji. Podczas tego zdarzenia została zerwana linia telefoniczna oraz energetyczna. Na miejscu było już Pogotowie Energetyczne, które wyłączyło prąd w uszkodzonej linii. Zabezpieczono teren działań i rozstawiono pachołki ostrzegawcze. Kierujący działaniem podjął decyzje o użyciu samochodu specjalistycznego SCRT Mega City, który postawił dźwig na koła. Na miejscu pojawiła się również Policja. Na czas prac zamknięto ruch na ul. Księcia Józefa. Dodatkowo na miejsce przybyli ZIKiT oraz Nadzór Ruchu MPK. Po złożeniu dźwig odjechał z miejsca zdarzenia. Na tym działania zakończono.