czwartek, 21 listopad 2019 r.

Liczba odwiedzin : 2220404

Pożar domu jednorodzinnego Kraków ul. Chłopska. 2017-11-10
W dniu 10.11.2017 o godzinie 07:31 do SKKM wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu z domu jednorodzinnym przy ulicy Chłopskiej 3 w Krakowie. Niezwłocznie na miejsce zadysponowano 4 zastępy z JRG 6. Po dotarciu zastępów PSP na miejsce zabezpieczono teren działań. Po przeprowadzonym rozpoznaniu ustalono, że ogniem objęte jest pomieszczenie na parterze, w którym może znajdować się osoba. Silne zadymienie utrzymywało się natomiast w całym budynku. Dodatkowo na miejsce zadysponowano piąty zastęp z JRG 6 oraz zastęp z JRG 2. Ratownicy w aparatach ODO po wyważeniu drzwi weszli do środka podając jeden prąd wody w natarciu. W jednym z pomieszczeń znaleźli leżącą na brzuchu osobę z głową skierowaną
w kierunku wyjścia. Osoba ta leżała około 1 metra od drzwi wychodzących na klatkę schodową. Ratownicy wynieśli poszkodowaną na zewnątrz. Kobieta w wieku ok. 60 lat z została przekazana będącemu na miejscu Pogotowiu Ratunkowemu. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon kobiety. Przeszukano cały dom nie znajdując innych osób w budynku. Przy pomocy miernika sprawdzono stężenie tlenku węgla. Do przewietrzenia oraz oddymienia pomieszczeń użyto wentylatora. Skontrolowano konstrukcję dachu kamerą termowizyjną jednocześnie schładzając ściany oraz więźbę dachową prądem wody. Zakręcono zawór gazu oraz wykręcono bezpieczniki w skrzynce elektrycznej. Na miejsce zadysponowano pogotowie energetyczne oraz gazowe w celu kontroli instalacji. Pogorzelisko dogaszono i skontrolowano nie stwierdzając zagrożenia. Na tym działania zakończono. Na miejsce zdarzenia przybył Zastępca Komendanta Miejskiego PSP W Krakowie bryg. Nowak Andrzej oraz Zastępca Wydziału Operacyjno – Szkoleniowego mł. bryg. Jeziorek Grzegorz. W interwencji trwającej 1,5 godziny wzięło udział 7 zastępów – 20 ratowników.

KP-P