czwartek, 14 listopad 2019 r.

Wypadek podczas pracy na dźwigu 2017-11-17
W dniu 17.11.2017 r. około godz. 7:10 do SKKM w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie, który znajduje się na żurawiu budowlanym i nie ma z nim żadnego kontaktu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, zabezpieczono teren działań. Informacje o poszkodowanym zostały potwierdzone przez obecny na miejscu patrol Policji. Po przeprowadzeniu rozpoznania podjęto decyzję o udaniu się 3 ratowników po drabinie technologicznej żurawia (wewnątrz kratownicy) ze sprzętem ratunkowym do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy (ratownicy zabezpieczeni w szelki bezpieczeństwa). Na wysokości około 30 metrów, znajdowała się na podeście technologicznym. Do czasu przybycia na miejsce działań prokuratora, zabezpieczano teren działań. Po wykonaniu czynności przez prokuraturę i Policję, inny operator zablokował żuraw a specjalistyczna grupa ratownictwa wysokościowego przeprowadziła transport ciała osoby poszkodowanej z wysokości przy użyciu technik alpinistycznych, po czym miejsce przekazano Policji.